Eksperymentalna chemia

Podczas ferii w laboratorium chemicznym w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie odbędzie się cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Eksperymentalna chemia”. Ideą każdego dwugodzinnego spotkania jest pokazanie uczniom innego oblicza chemii niż to znane z klasycznych lekcji.
W programie m.in. tworzenie stanowiska do pracy laboratoryjnej, montaż aparatury do doświadczeń oraz widowiskowe eksperymenty. Celem zajęć jest utrwalenie zdobytej wiedzy oraz pokazanie sposobów na jej praktyczne wykorzystanie. Mając do dyspozycji łatwo dostępne substancje chemiczne obecne w każdym domu, zaprojektujemy proste doświadczenia oraz omówimy zachodzące wówczas reakcje.

 Agata Duda

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect