Dnia 16 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Młodzież klas I – III LO i IV Technikum uczestniczyła w spotkaniu z dietetyczką p. Dominiką Krakowiak.
              Podczas wykładu p. Dominika szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły, o czym nie zawsze uczniowie pamiętają lub twierdzą, że nie mają na to czasu. Przekonywała, że przygotowanie porannego posiłku zabiera tylko kilka minut a daje energię na dobry początek dnia. Istotne dla zdrowia i utrzymania prawidłowej wagi jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny znaleźć się praktycznie w każdym posiłku. Pani dietetyczka podkreśliła, że dla prawidłowej pracy naszego organizmu niezbędne jest wypijanie co najmniej 1,5 litra wody dziennie, a nie jak to często widzimy na korytarzach szkolnych słodkich napojów.
              Prawidłowo zbilansowana dieta jest podstawowym warunkiem utrzymania nie tylko prawidłowej wagi, ale przede wszystkim odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i w profilaktyce wielu chorób, w tym nowotworowych.

Pedagog szkolny Wiesława Pastuszka

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect