ratownicyA 201718 października 2017r. uczniowie z klasy I Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo medyczne wzięli udział w pierwszych warsztatach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez ratowników z współpracującej z naszą szkołą Grupą Ratowniczą Polskiego Czerwonego Krzyża z Sandomierza.
Na zajęciach nauczyliśmy się oceniać parametry życiowe poszkodowanego, oddech, świadomość, przytomność. Ratownicy zaprezentowali nam jak w takich sytuacjach postępować z poszkodowanym i na co zwracać uwagę. Po części teoretycznej i pokazie wszyscy ćwiczyli pod czujnym okiem instruktorów. Okazuje się, że w udzielaniu pomocy każdy szczegół jest istotny. 
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. Dużo nauczyliśmy się, a jeszcze więcej przed nami. Czekamy na kolejne spotkania, z których będziemy zdawać relacje.

Młodzi ,,ratownicy”z I LO

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect