19 października 2017r. Uczniowie z klasy II i II Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo medyczne wzięli udział warsztatach z ratownictwa medycznego, prowadzonych przez ratowników z współpracującej z naszą szkołą Grupą Ratowniczą Polskiego Czerwonego Krzyża z Sandomierza.


Zajęcia rozpoczęły się od testu sprawdzającego wiedzę z poprzednich lat nauki, po którym przypominaliśmy i utrwalaliśmy nasze umiejętności. Okazało się, że po wakacyjnej przerwie trochę zapomnieliśmy ale wszystko szybko przypominaliśmy intensywnie ćwicząc.
Ratownicy - instruktorzy, uczyli nas, także nowych rzeczy np. jak tamować krwotoki, zakładać opatrunek uciskowy, kiedy zakładać opaskę oraz jak bandażować.Ratownicy zaprezentowali nam jak w takich sytuacjach postępować z poszkodowanym i na co zwracać uwagę. Po części teoretycznej i pokazie wszyscy ćwiczyli pod czujnym okiem instruktorów.
Zajęcia przebiegały jak zawsze w miłej atmosferze. Dużo nauczyliśmy się, ale wiemy, że jeszcze wiele przed nami.

,,Ratownicy” z II i III LO

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect