UML2017

13 grudnia 2017 roku grupa ,, Młodych Medyków” z klasy II Liceum Ogólnokształcącego, po raz kolejny brała udział w zajęciach z projektu ,, Misja – MED” realizowanym przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.
Bloki tematyczne tego spotkania, to:
-,, Chodzą geny po laboratorium…”;
- ,,Keep calm and Take your vitamins”;
-,,Biała słodycz z czarnym charakterem – rzecz o cukrze”.
Gościliśmy w Zakładzie Mikrobiologii i Genetyki, gdzie uczniowie izolowali DNA gronkowca złocistego, sekwencjonowali geny i przy użyciu precyzyjnego sprzętu laboratoryjnego wykonywali ćwiczenia – powielali DNA metodą PCR.
Kolejne zajęcia odbyły się w Collegium Farmaceuticum, a dotyczyły witamin. Po teoretycznym wstępie młodzież przystąpiła do pracy w laboratorium – oceniano zawartość witaminy C w sokach ze świeżych owoców, w sokach z kartonów oraz w warzywach.
Podsumowaniem było wykrywanie cukrów w różnym materiale. To bardzo precyzyjne zajęcia z wykorzystaniem metody miareczkowania. Efekty przeprowadzanych doświadczeń zachwycały barwami i cieszyły młodych adeptów sztuki laboratoryjnej.
Mogliśmy pracować w laboratoriach w jakich uczą się farmaceuci, mikrobiolodzy, analitycy, co było dla nas nowym i ciekawym doświadczeniem. Znów wróciliśmy bogatsi w wiedzę i umiejętności. Poznaliśmy specyfikę nowych kierunków, obserwowaliśmy predyspozycje uczniów , rozwijaliśmy zainteresowania i pasje. Kolejne zajęcia z cyklu 15 stycznia 2018r.


Aneta Gołyska

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect