mikroskowanie

25 października 2018r. uczniowie klasy I LO o profilu ratownictwa medycznego Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie zaprosili na zajęcia z mikroskopem swoich młodszych kolegów z klas: IV i V oraz VII Szkoły Podstawowej „ u Skłodowskiej.” Zapoznali ich z budową mikroskopu, zasadami mikroskopowania oraz sposobem obliczania powiększenia obserwowanego obrazu.

 

W związku z tym, że klasy LO realizują biologię i chemię na poziomie rozszerzonym pracownie z tych przedmiotów są dobrze wyposażone. Ostatnio pracownia biologiczna otrzymała nowoczesny zestaw gotowych preparatów z różnych działów biologii: botaniki, zoologii, anatomii, cytologii. Szkoła posiada preparaty zdrowych komórek i tkanek oraz chorobowo zmienione. Uczniowie mogą także sami wykonywać dowolne preparaty i je badać lub opisywać. Pracownię wzbogaciły też liczne modele anatomiczne, plansze oraz zestaw filmów przyrodniczych.
Dzięki nowym pomocom dydaktycznym młodzież pracuje aktywnie i ma możliwość zastosowania wiedzy teoretycznej w praktycznym działaniu.
Współpraca licealistów z młodszymi koleżankami i kolegami przebiegała w iście naukowej atmosferze. Uczniowie ze szkoły podstawowej chętnie wybierali preparaty i kalibrowali mikroskop tak, aby uzyskać wyraźny, piękny obraz i zaprezentować go pozostałym na tablicy multimedialnej. Uczniowie uczyli się, a zarazem świetnie się bawili.
Już wiemy, że na takie zajęcia jest duże zapotrzebowanie i zostaną one wpisane na stałe w scenariusze zajęć z biologii i przyrody.
Inicjatorką tych ciekawych zajęć była pani Aneta Gołyska, nauczycielka biologii w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i preparatów łatwiej rozwijać pasje i zainteresowania uczniów. Zajęcia praktyczne są o wiele ciekawsze od czysto teoretycznych, bardziej angażują, ciekawią i inspirują młodych ludzi do samodzielnego zdobywania wiedzy.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect