minimural

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Młodzież naszej szkoły postanowiła samodzielnie zaprojektować i wykonać mural niepodległościowy będący podziękowaniem dla bohaterów narodowych i wyrazem szacunku dla Ojczyzny. Piękna pogoda pozwoliła szkolnym artystom wykonać swoją pracę i 9.11.2018r. nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu.
Zgromadzonym na uroczystości ukazały się znane i bliskie każdemu Polakowi symbole: biało- czerwone barwy, na ich tle orzeł, sylwetki żołnierzy, portret Józefa Piłsudskiego i napis-NIEPODLEGŁA-NIEPOKORNA.
O godzinie 11.11 społeczność szkolna dołączyła do, wspólnego w całej Polsce, odśpiewania hymnu narodowego. Nigdy wcześniej strofy Mazurka Dąbrowskiego nie brzmiały tak ładnie i dostojnie.
Po krótkim programie słowno- muzycznym przygotowanym przez młodzież z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej „u Skłodowskiej”, uczniowie z zespołu Szkół w Ożarowie wypuścili 100 białych i czerwonych balonów, które ku radości i małych, i dużych pofrunęły w nieco zamglone niebo, by upamiętnić NIEPODLEGŁĄ – NIEPOKORNĄ.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect