SP2018b

Wolontariusz to ktoś, kto pracuje bez wynagrodzenia po to, by zaznajomić się z zawodem, albo dlatego, że chce komuś bezinteresownie pomóc. Niektóre akcje charytatywne są dzięki środkom masowego przekazu powszechnie znane. Taką akcją jest Szlachetna Paczka, czyli ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Aby sprawić radość rodzinom tuż przed świętami wolontariusze zaczynają swoją pracę już w czasie wakacji. Ich zadaniem jest rozpoznanie sytuacji materialnej i społecznej rodzin, do których trafią dary, weryfikacja ich potrzeb, a także niesienie im pomocy mentalnej.
Nad przebiegiem XVII edycji Szlachetnej Paczki w rejonie Ożarów czuwała Katarzyna Czesnej- Wójcik. Pomagali jej m. in wolontariusze - nauczyciele i uczniowie- z ZS w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie. W budynku ZS w Ożarowie, dzięki uprzejmości dyrektora Marcina Stańczyka, znajdował się główny magazyn akcji. To stąd wyjechały paczki do 51 rodzin z gmin: Ożarów, Wojciechowice, Tarłów.
W tę coroczną akcję włączają się tysiące ochotników, którzy oddają swój czas na okres trwania projektu, wielu z nich pozostaje w wolontariacie na stałe.

SP 2018a

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect