SUKCES LICEALISTEK ZE ,,SKŁODOWSKIEJ" NA OLIMPIADZIE  PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA-I MIEJSCE DLA KLAUDII RZEPKI.

promocja zdrowego stylu
W XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż brali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo medyczne w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie.
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.
W etapie szkolnym najwyższe wyniki, a tym samym możliwość reprezentowania szkoły w etapie rejonowym wywalczyły uczennice: Klaudia Rrzepka – I LO, Karolina Łycha – II LO Wiktoria Guzik – II LO.
13 grudnia 2018r. w Sandomierzu odbyły się eliminacje rejonowe, w których to: I miejsce zdobyła Klaudia Rzepka, II miejsce Karolina Łycha, III Wiktoria Guzik.

.Jesteśmy z nich bardzo dumni, a Klaudii życzymy dalszych sukcesów w etapie okręgowym, do którego już się przygotowuje.
Do konkursu przygotowywała uczniów Aneta Gołyska, nauczyciel biologii. Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.
Zmiana zachowań i kształtowanie pozytywnych nawyków jest procesem długotrwałym i wymagającym wielokierunkowej edukacji. Obowiązek ten spoczywa dziś głównie na szkołach. Jedną z najstarszych i najbardziej zaangażowanych w działalność prozdrowotną instytucji wspomagających szkoły w tym zakresie jest Polski Czerwony Krzyż, organizator Olimpiady. Olimpiada propaguje zdrowy styl życia, aktywność fizyczną oraz praktyczną znajomość zasad pierwszej pomocy. Program Olimpiady uzupełnia tematyka ekologiczna oraz zadania praktyczne związane z aktywizacją lokalnych społeczności.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect