jasełka2018

 

    Boże Narodzenie to ulubione święta Polaków. Trudno powiedzieć, czy decyduje o tym aura skłaniająca do przebywania w zaciszu domowym razem z bliskimi, czy też świadomość, że w podobny sposób te grudniowe dni będą celebrować miliony ludzi na całym świecie. Świąteczny klimat budowany był u „ Skłodowskiej” już od wielu tygodni. Najpierw na parterze stanęła pięknie ozdobiona choinka. Potem korytarz zapełnił się świątecznymi ozdobami, które można było kupić i w ten sposób wspomóc Zuzię Krzak. Uczniowie ZS w Ożarowie im. M. Skłodowskiej-Curie zbierali również produkty żywnościowe dla Polaków mieszkających na Ukrainie i włączyli się w projekt Szlachetnej Paczki. Grudniowe dni sprawiły, że młodzież otworzyła serca, pomogła potrzebującym i podniosła sobie swoją samoocenę.
   Wreszcie przyszedł czas na bożonarodzeniowe jasełka. 20 XII 2018r. sala gimnastyczna stała się namiastką betlejemskiej szopki. Społeczności „Skłodowskiej” w tym uroczystym dniu towarzyszyli: wicestarosta opatowski- Małgorzata Jelowska, burmistrz Ożarowa- Marcin Majcher i radni powiatu opatowskiego: Agnieszka Łuba- Mendyk, Bogusław Włodarczyk, Jacek Dwojak. Dyrektor ZS w Ożarowie Marcin Stańczyk był wdzięczny uczniom i nauczycielom za przygotowanie „Jasełek jak z bajki,” podziękował też przybyłym gościom za ich obecność i współpracę ze szkołą oraz życzył wszystkim udanych, spełnionych i szczęśliwych świąt. Życzenia dla uczniów i rodziców popłynęły także od przybyłych na uroczystość gości. Wszyscy zgromadzeni zasłuchani i wpatrzeni w przedstawione wydarzenia ulegli magii świąt. To wyjątkowe spotkanie zakończyło dzielenie się opłatkiem, który przepięknie został opisany przez Cypriana Kamila Norwida 

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Społeczność Zespołu Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie składa wszystkim życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji.
Niech w nadchodzącym roku 2019 spełnią się Wasze wszystkie marzenia.
Niech zostaną zrealizowane nawet te najbardziej szalone pomysły. A ten magiczny czas niech będzie spędzony z całą rodziną, przyjaciółmi i znajomymi w doskonałych nastrojach.

 

 

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 287 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect