UL min

30 stycznia 2019r. nauczycielka biologii Aneta Gołyska zabrała swoich uczniów z klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwa medycznego na zajęcia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie od trzech lat jest szkołą partnerską Uniwersytetu Medycznego - jedyną w województwie świętokrzyskim. Młodzież „Skłodowskiej” bardzo ceni sobie tego typu spotkania. Kadra uniwersytecka, studenci, laboratoria medyczne- wprowadzają uczniów w tajniki medycznych nauk w sposób atrakcyjny i kompetentny, a przede wszystkim odmienny od zajęć lekcyjnych. Na pewno, po tego typu ćwiczeniach, łatwiej będzie młodzieży świadomie dokonywać wyboru dalszej drogi kształcenia.
I tym razem uczniowie uczestniczyli w interesujących modułach kształcenia.
W Zakładzie Podstaw Położnictwa rozmawiali ,,O współżyciu w życiu”. Po tych zajęciach: układ rozrodczy, ciąża i rozwój osobniczy nie mają już żadnych tajemnic dla licealistów.
Kolejny moduł kształcenia omawiany był w Zakładzie Fizjologii Człowieka. Warsztaty pt.,, Ludzkie ciało w kilogramach, litrach, procentach” bardzo zaciekawił uczniów. Tu młodzież przypomniała sobie prawidłowy skład organizmu oraz odstępstwa od normy. Badała ona też zawartość tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie oraz wyliczała BMI.
Ostatnim punktem wizyty była Pracownia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej, gdzie zaznajomiono się z opowieścią o kroście oraz z ,,Czterema kołami pielęgnacji skóry”. Bardzo potrzebne i cenne informacje o tym, jak dbać o ciało zostały zapisane i na pewno będą sprawdzone przez uczennice. Nie zapomniano też wspomnieć uczestnikom spotkania, że ciało jest przede wszystkim miejscem dla rozumu, mądrości i duszy.
Kontakty z kadrą naukową uniwersytetu, ze studentami, poznanie laboratoriów medycznych i specyfiki pracy w nich jest doświadczeniem bardzo ważnym dla uczniów ze „Skłodowskiej”. Organizatorka wyjazdu- Aneta Gołyska, poprzez współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie rozwija pasje i zainteresowania swoich uczniów i cieszy się z ich zaangażowania i aktywności podczas uczelnianych zajęć.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect