spotkanie z policjantem2

spotkanie z policjantem1

Cyklicznie w „Skłodowskiej” organizowane są spotkania z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Ożarowie. W tym roku szkolnym warsztaty odbyły się w lutym 2019 r. w klasach pierwszych i trzecich LO, Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. W klasach pierwszych uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematem - „Odpowiedzialność prawna nieletnich za czyny zabronione,” natomiast uczniowie klas starszych przybliżyli sobie tematykę „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Dzielnicowy Piotr Sałata chętnie odpowiadał zainteresowanym na pytania dotyczące bezpieczeństwa i zachowania się w miejscach publicznych. Uczniowie pełnoletni, którzy uczęszczają na kursy prawa jazdy, najczęściej pytali o przepisy prawa dotyczące kierowania pojazdem. Na spotkaniu nie zostały pominięte też tematy dotyczące narkotyków i dopalaczy. Dzielnicowy przestrzegał młodzież przed lekkomyślnym wyborem, na który decydują się
młodzi ludzie pod wpływem impulsu, emocji, często wskutek namowy innych ludzi. Nie zastanawiają się wtedy nad konsekwencjami swojego postępowania. Niestety, niektórych decyzji nie da się cofnąć. Piotr Sałata opowiedział młodzieży o nieodwracalności pewnych czynów młodego człowieka, który z ciekawości sięgnął po raz pierwszy po narkotyk. Podkreślił, że dobry wybór może uczynić życie ciekawszym, bardziej wartościowym, a zły…przekreśla szansę człowieka na lepszą przyszłość.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect