pom 1

pom 2

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej – Curie o profilu ratownictwa medycznego uczy młodzież udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo dobrym i sprawdzonym u Skłodowskiej mechanizmem rozpowszechniania wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego jest prowadzenie akcji „Pomaganie jest fajne.” Młodzi ratownicy z Ożarowa są dosłownie wszędzie- w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, domach opieki, klubach seniora… Tam, gdzie się pojawiają promują pierwszą pomoc przedmedyczną. Ostatnio uczyli przedszkolaków z Ćmielowa ułożenia osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej oraz utrwalali w ich pamięci numery alarmowe. Maluchy poznały też zawartość apteczki medycznej i miały okazję zobaczyć, a później poćwiczyć masaż serca na fantomach. Przedszkolaki okazały się pilnymi słuchaczami i w nagrodę otrzymały dyplomy” „Małego Ratownika.”
Pełnoletni uczniowie ZS w Ożarowie mogą uczęszczać na kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i zdobyć najwyższy stopień uprawnień bez wykształcenia medycznego. Jest on ukoronowaniem wiedzy i umiejętności zdobytych podczas nauki w Liceum Ogólnokształcącym o profilu ratownictwa medycznego. Obecni uczniowie III klasy liceum powoli ustępują miejsca młodszym koleżankom i kolegom, którzy cierpliwie zdobywają wiedzę i aktywnie wraz z ratownikami PCK z Sandomierza zabezpieczają imprezy sportowe i okolicznościowe. W ten sposób przygotowują się do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dyrektor Zespołu Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej – Curie - Marcin Stańczyk ceni sobie ten profil kształcenia. Wie, że nie wszyscy uczniowie będą pracować w służbie zdrowia, ale wszyscy mogą pomagać innym. Zadbał, więc o to, by jego uczniowie posiadali odpowiednią wiedzę i umiejętności pozwalające w czasie wypadków losowych na natychmiastową reakcję, ponieważ natychmiastowa pomoc ratuje życie.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 395 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect