spotkanie 2019Na zaproszenie prezesa Ożarowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Forum” Marcina Kwiecińskiego grupa uczniów Technikum z nauczycielem języka polskiego wzięła udział w ciekawej prelekcji poświęconej Aleksandrowi Patkowskiemu - regionaliście urodzonemu w naszym mieście, patronie Domu Kultury. Spotkanie odbyło się 20 marca w Domu Seniora. Z wykładem wzbogaconym fragmentami filmu oraz prezentacją książek i dokumentów wystąpił pasjonat twórczości i działalności Patkowskiego – regionalista z Sandomierza Zbigniew Puławski. Prowadzący przybliżył sylwetkę autora, opowiedział o swojej fascynacji jego osobą, ale przede wszystkim zachęcał do poznawania historii regionu i pielęgnowania pamięci o ludziach tutaj wyrosłych. Uczniów najbardziej zainteresować mógł epizod związany ze współpracą i korespondencją Aleksandra Patkowskiego ze Stefanem Żeromskim.
Spotkanie ze Zbigniewem Puławskim było świetnym połączeniem lekcji historii, geografii, języka polskiego z poznawaniem tradycji małej ojczyzny. Może być jednocześnie zapowiedzią proponowanego w tym roku przez szkołę nowego profilu kształcenia w LO – animacji turystyki i rekreacji.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 282 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect