lekcja anatomi

Praktyczna nauka poprzez wykonywanie doświadczeń pomaga wiele zrozumieć i łatwiej zapamiętać. Takie jest przewodnie hasło lekcji biologii i zajęć w pracowni biologicznej w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. W pracowni biologicznej gościli uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej – brali udział w warsztatach anatomicznych ,, Z anatomią za pan brat”. Licealiści przypominając materiał przed maturą prowadzili zajęcia dla ósmoklasistów.

Uczyli się anatomii mając do dyspozycji narządy świńskie, łudząco przypominające narządy ludzkie. Zgłębiali tajniki budowy serca, nerki i płuc. W lateksowych rękawiczkach, ze sterylnym skalpelem, prowadzili sekcje. Poznawali budowę przedsionków i komór serca, rdzenia kory nerki, pęcherzykowej budowy płuc. Chirurgiczne zacięcie i anatomiczne wyczucie wymuszą potrzebę kolejnych zajęć . Tym razem może wątroba lub żołądek.

Aneta Gołyska

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect