konkurs niemiecki

W zjednoczonej Europie językiem niemieckim posługuje się bardzo duża grupa ludzi. Dla nas najistotniejszą informacją jest fakt, że jest to język narodowy naszego zachodniego sąsiada. Profesor Jolanta Kopacz od wielu lat popularyzuje ten język wśród młodzieży oraz wiedzę na temat życia społeczno-politycznego, geografii, historii, kultury oraz turystyki krajów posługujących się tym właśnie językiem. Dobra znajomość języka niemieckiego pozwoliła zeszłorocznemu absolwentowi Technikum Informatycznego z ZS w Ożarowie- Szymonowi Kaczmarskiemu podjąć studia w Niemczech. Wielu młodych ludzi wyjeżdża też do pracy w tym kraju i umiejętność komunikowania się w tym języku jest bardzo cenna.

04 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej – Curie odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Honorowy patronat nad tym współzawodnictwem objął Starosta Opatowski- Tomasz Staniek.
Celem konkursu oprócz wyżej wspomnianych informacji są:
• Integracja z krajami Unii Europejskiej.
• Aktywizacja uczniów do samodzielnego studiowania oraz poszerzania swojej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.
• Poszerzanie znajomości języka niemieckiego.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu opatowskiego. Do konkursu przystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie, uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Do konkursu uczniów przygotowywały nauczycielki języka niemieckiego: Jolanta Kopacz (ZS w Ożarowie), Marlena Serwicka (ZS Nr 2 w Opatowie) oraz Anna Religa i Marta Firmanty (ZS Nr 1 w Opatowie), te panie oceniały też uczniowskie prace.
W konkursie zwyciężyli:
I miejsce Anna Ścibisz z ZS Nr 1 w Opatowie
II miejsce Anna Witkowska z ZS Nr 1 w Opatowie
III miejsce Klaudia Rzepka z ZS w Ożarowie
im. Marii Skłodowskiej-Curie
III miejsce Beata Zybała z ZS Nr 2 w Opatowie
Wyróżnienie otrzymała też Agnieszka Krakowiak z ZS Nr 2 w Opatowie

Nagrody w postaci albumów ufundowane przez Starostę Tomasza Stańka wręczyli zwycięzcom członek Zarządu Powiatu Opatowskiego Andrzej Gajek i dyrektor szkoły Marcin Stańczyk.
Okolicznościowe dyplomy oraz pamiątkowe kubki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a nauczycieli tego języka z powiatu opatowskiego odbierały od wszystkich gratulacje i podziękowania.
Gratulujemy zwycięzcom i już zapraszamy na kolejną edycje tego konkursu do ZS w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 366 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect