"u Skłodowskiej"

Dzień otwarty UMCS

LICEALIŚCI ZE SKŁODOWSKIEJ
NA DNIU OTWARTYM UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W LUBLINIE

UMCS
Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie jest szkołą partnerską Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego brali udział 10 kwietnia 2019r. w Dniu Otwartym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Uczelnia przygotowała dla potencjalnych studentów wiele atrakcji. Było uroczyste otwarcie wydarzenia i spotkanie z władzami uczelni, były wystąpienia kadry naukowej oraz studentów. W salach i na holach uniwersytetu uczniowie z Ożarowa zwiedzali stoiska reklamujące różne wydziały i kierunki uczelni, można było wziąć ulotki informacyjne, porozmawiać ze studentami i wykładowcami. Dodatkowo chętni mogli wykonywać szwy chirurgiczne, badanie ultrasonograficzne, zastrzyki, intubację, bandażowanie..... . Te czynności wymagały skupienia i precyzji ,ale dały też możliwość sprawdzenia swoich predyspozycji do wykonywania zawodów medycznych, a poza tym były świetną zabawą i nauką. Licealiści uczestniczyli też w zajęciach z anatomii – poznali budowę serca i kości oraz mieli okazję zapoznać się z historią tego działu medycyny, zwiedzając Muzeum Anatomii.
W gmachu uczelni młodzież spotkała absolwentkę swojego liceum Darię Wiśniewską, obecnie studentkę IV roku ratownictwa medycznego, która zachęcała młodsze koleżanki do studiowania na tej uczelni.