pożegnanie 2019.jpg

26.04.2019r. w Zespole Szkół w Ożarowie odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów. W tym roku mury szkoły opuszczali absolwenci Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Informatycznego, Technikum Mechatronicznego oraz Liceum dla Dorosłych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: wicestarosta Małgorzata Jalowska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Bożena Kornacka, członek Zarządu Powiatu Andrzej Gajek, radni powiatowi: Bogusław Włodarczyk, Jacek Dwojak oraz sekretarz Gminy Ożarów Tomasz Sobieraj.

Pożegnaniu maturzystów towarzyszyło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego przedstawicielom klas młodszych. To ważny i podniosły moment. Sztandar jest przecież symbolem szkoły, znakiem szczytnych wartości. Wierność tym zasadom jest dla uczniów Zespołu Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej -Curie sprawą honoru.
Dyrektor szkoły Marcin Stańczyk pożegnał tegorocznych maturzystów, bowiem jak mawia słynna łacińska sentencja „Nic nie kwitnie bez końca: jeden okres życia następuje po drugim.” – taki już jest porządek świata.
Abiturienci ukończyli szkołę, ale przed nimi jeszcze egzamin maturalny, do którego sumiennie przygotowywali się pod okiem dobrych nauczycieli. Pomyślnie zdany pozwoli im dalej nieustraszenie kroczyć do przodu, odkrywać świat i siebie na nowo. Uczestnicy uroczystości z dumą patrzyli na uczniów kończących szkołę z wyróżnieniem, którym dyrektor Marcin Stańczyk oraz zaproszeni goście wręczyli świadectwa i nagrody. Najlepszymi uczennicami Liceum Ogólnokształcącego były: Patrycja Pustuła, Natalia Połeć, Angelika Skoczylas, Klaudia Plichta i Ewa Pierzchała, a w Technikum najlepszym uczniem okazał się Kamil Rzepka. Średnia ich ocen naprawdę robiła wrażenie. Ich rodzice dumni i wzruszeni odebrali Listy Gratulacyjne. Szkoła nagrodziła książkami także chorążego pocztu sztandarowego, jego asystę oraz uczniów zdobywających laury w konkursach i olimpiadach. Wyróżnieniom i gratulacjom nie było końca. Zaproszeni goście gratulowali maturzystom wyników w nauce, dyrekcji i nauczycielom wspaniałych uczniów. Abiturienci z kolei dziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom za to, że otwierali im drzwi do mądrości i wskazywali drogę , która zaprowadzi ich do upragnionego celu. Słowom towarzyszyły kwiaty, którymi obdarowani zostali wszyscy nauczyciele.
Wychowawcy klas z łezką w oku żegnali się ze swoimi podopiecznymi, a następnie razem z nimi uczestniczyli w ostatniej lekcji. Uczniowie popisywali się znajomością lektur, nienaganną dykcją, wiedzą z nauk historycznych i przyrodniczych. Sympatyczna uroczystość dobiegła końca, uradowani uczniowie opuścili szkołę ze świadectwem w ręku i z nadzieją na spełnienie marzeń.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect