rajd2019b.jpgrajd2019.jpgrajd2019a.jpg


Młodzież Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej już po raz kolejny uczestniczyła w XVII Pieszym Rajdzie Szlakiem I Brygady Legionów.
Trasa wiodła od Wólki Tarłowskiej przez malownicze wioski Cegielnię i Łubową do Czachowa.
Rajd odbywał się na pamiątkę przemarszu I Brygady Legionów z Ożarowa do Tarłowa w 1915r. i krwawego boju o Redutę Tarłowską. Młodzież oddała hołd poległym Legionistom Polskim na polach tarłowskich w walce o niepodległość w dniach 30.06 do 2.07 1915r. Celem marszu było upamiętnienie wydarzeń czasu I wojny światowej, oddanie hołdu, tym co walczyli o Wolną Polskę.
Wydarzenie to wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect