"u Skłodowskiej"

W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ

11 listopada.jpg

W tym roku nasi uczniowie przygotowywali część artystyczną  z okazji  gminnych obchodów  Święta Niepodległości.  Pod kierunkiem polonistów i historyków młodzież pracowała nad  tekstami wielkich polskich poetów. Tłumnie zgromadzonych widzów  w sali widowiskowej MGOK uczniowie przenieśli w czasy kultury staropolskiej i romantycznej. W wielkim stylu zaprezentowali  sceny z III cz. „Dziadów” i „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, patriotyczna troska wybrzmiała też z pieśni Jana  Kochanowskiego i „Kazań sejmowych” Piotra Skargi.  Słowa poezji zostały wzmocnione brawurowym wykonaniem piosenek: „Wolność”, „Warszawo ma”, „Sen o Warszawie” i „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos.” Zachwyceni programem artystycznym widzowie długo nie mogli opanować emocji i przeżyć, gratulowali dyrektorowi zdolnej młodzieży, a szkolnym aktorom wróżyli artystyczną przyszłość.