Ćwiczenia Pracownia Sieciowych Systemów Operacyjnych:

Seria 1 
Ćwiczenie 1. Konfiguracja interfejsów sieciowych
Ćwiczenie 2. Mapowanie dysków udostępnianie drukarek
Ćwiczenie 3. Lokalne konta użytkowników i grup (ćwiczenie w maszynie wirtualnej z poprzednich zajęć).

Pracownia Lokalnych Sieci Komputerowych i Sieciowych Systemów Operacyjnych przygotowuje uczniów do egzaminu w ramach kwalifikacji Projektowanie i administracja lokalnych sieci komputerowych oznaczanej symbolem-E13. Kwalifikacja ta wprowadza uczniów w świat sieci komputerowych, sprzętu i oprogramowania sieciowego oraz podstaw teoretycznych-adresacji sieciowej. Zajęcia uczą praktycznego konfigurowania routerów, przełączników zarządzanych, instalacji i konfiguracji systemów serwerowych w tym: Windows Serwer, Novell Suse 2011, Linux. Uczniowie poznają podstawy projektowania sieci, wykonują montaż wtyków i gniazd sieciowych. Testują sieci, analizują ruch sieciowy. Przygotowują się również do zdania egzaminu CCNA (Cisco Certified Network Associate).
Nauka w ramach kwalifikacji E13 odbywa się w naszej szkole w cyklu dwuletnim (klasa 2 i 3 technikum informatycznego) i jest podzielona na cztery przedmioty w tym dwa teoretyczne: sieci komputerowe, sieciowe systemy operacyjne oraz dwa praktyczne pracownia lokalnych sieci komputerowych i pracownia sieciowych systemów operacyjnych. Nauka w ramach pracowni ma charakter ćwiczeń wykonywanych przez uczniów w grupach laboratoryjnych.

 

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect