21 lutego po raz kolejny szkołę odwiedzili wykładowcy oraz studenci z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie , aby przeprowadzić zajęcia dla młodzieży z klas licealnych.

        Pierwsze zajęcia poprowadziła mgr Anna Sokołowska z Pracowni Kosmetologii i Medycyny Estetycznej wraz ze studentkami kosmetologii. Głównym tematem warsztatów było kreowanie własnego wizerunku pod przewodnim hasłem ,, Piękny człowiek”. Pani Anna w prosty sposób omówiła zagadnienia dotyczące zasad pielęgnacji skóry , wykonywania makijażu, a także doboru odpowiedniego stroju do okazji i sytuacji. Szczególną uwagę zwróciła na budowanie wizerunku w relacjach biznesowych, czyli prezencja w szkole, miejscu pracy, podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zwracała uwagę na najczęściej popełniane błędy i uczyła jak eksponować własne atuty. Uczniowie nie zdawali sobie sprawy , że tak proste czynności poprawiają wygląd. Podczas trwania spotkania wszyscy jej uczestnicy mogli skorzystać z fachowych porad studentek kosmetologii.


Kolejne zajęcia poprowadziła dr Magdalena Młynarska z Zakładu Ratownictwa Medycznego wraz z trójką podopiecznych studiujących ratownictwo medyczne. Zajęcia dotyczyły podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej, takich jak pozycja boczna ustalona, czy też resuscytacja krążeniowo – oddechowa u dorosłych i u dzieci. Omówione zostały zasady postępowania z poszkodowanym w teorii oraz prowadzone były ćwiczenia praktyczne. Wyzwaniem były ćwiczenia z deską ortopedyczną, mimo to licealiści wykazali się chęcią i umiejętnościami.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect