dzien zdr2017024           Od trzech lat tradycją w Zespole Szkół i Gimnazjum stał się Dzień Zdrowia obchodzony w kwietniu.W tym roku postanowiliśmy połączyć obchody z programem edukacyjnym Winiar ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Na nasze zaproszenie przybyli uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum w Tarłowie, Bidzinach i Annopolu.
          Atrakcjami tego dnia były wykłady prowadzone przez panią Paulinę Łukawską i Magdalenę Pietraszkiewicz z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na temat zasad zdrowego żywienia oraz wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Uczestnicy wysłuchali również prelekcji na temat depresji i dopalaczy wygłoszonej przez panią Sylwię Kot z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opatowie i dzielnicowego Piotra Sałatę z Komisariatu Policji w Ożarowie.

 

Z każdej szkoły drużyny czteroosobowe uczestniczyły w konkursie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poziom ,,młodych ratowników” okazał się być wysoki i wyrównany, dlatego wszystkie drużyny zostały nagrodzone. Odbył się także quiz wiedzy ,,ABC zdrowego żywienia”, którego zwycięzcą zostali uczniowie z Gimnazjum w Tarłowie. Oprawę artystyczną stanowił występ taneczny Grupy ,, XDANCE” prowadzony przez ucznia klasy II Technikum Dawida Bidzińskiego nagrodzony gromkimi brawami.
          Dla wszystkich przygotowaliśmy zdrowy, wiosenny poczęstunek, który jest zawsze miłym i smacznym akcentem tego przedsięwzięcia. W dekoracji wspierała nas pani Agnieszka Domagała, która prowadzi zajęcia praktyczne na kwalifikacyjnym kursie zawodowym ,,Kucharz z podstawami dietetyki ”w naszej szkole. Efekty jej ,,rzeźbienia” w warzywach i owocach można zobaczyć na zdjęciach.
          W przedsięwzięciu pomogli nam sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy: Bank Spółdzielczy w Ożarowie, Pan Jerzy Cieciura właściciel sklepu ,,Groszek” w Ożarowie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w UM w Ożarowie.
W organizację Dnia Zdrowia włączyło się wiele osób z naszej szkoły, którym należą się podziękowania.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect