Po raz czwarty ruszyła w trasę „SZPRYCHA” czyli Szkolny Klub Turystyki Rowerowej. Droga wiodła tym razem na tereny gminy Ćmielów. Wyruszyliśmy punktualnie 9.30 w piątek 9 czerwca przy pięknej rowerowej pogodzie.

szprycha2017 01FOTO

Bez problemów technicznych przejechaliśmy malowniczą drogę przez Wojciechówkę, Śródborze do Borowni. Tam pierwszy krótki postój...

 

szprycha2017 03

Po uzupełnieniu płynów kierujemy się do Ćmielowa do Żywego Muzeum Porcelany A.S. Jesteśmy prawie godzinę przed czasem więc ekipa „wpada” na kawę do opiekunów wycieczki…

szprycha2017 10
Potem wjeżdżamy na teren muzeum porcelany. Wszystkim podoba się opowieść o historii tych terenów, procesie ręcznej produkcji porcelany a także możliwość zobaczenia i dotknięcia kruchej porcelany w czasie produkcji. Zwiedzamy wystawę porównującą porcelanę różnych krajów oraz wystawę prac artystycznych:

szprycha2017 14
Po muzeum udajemy się drogą nad zbiornikiem Topiołki do miejscowości Czarna Glina.szprycha2017 17

Tam dłuższy odpoczynek i wyczekiwane ognisko w malowniczej leśnej altanie. Odwiedza nas Piotrek z nieodłącznym dronem.

szprycha2017 28

szprycha2017 34

W drogę powrotną kierujemy się przez miejscowość Ruda Kościelna wszystkim daje się we znaki piaszczysta droga ale dalej już tylko lepiej… Mijamy Stoki Duże, zatrzymujemy się na „podsklepiu” w Podgórzu.

szprycha2017 43

Chwila odpoczynku przed ostatnim odcinkiem. Zostało 15 km. Mijamy Wiktoryn, Teofilów, Gliniany i meldujemy się po przejechaniu 46 km na szkolnym placu.

mapa

Dziękuje wszystkim za udział i do następnego rajdu. Czuwaj Marek Terczak ...:::FOTO:::...

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect