59ee62dc4c7bd p

Talmud powiedział kiedyś, że świat jest podtrzymywany oddechem dzieci spieszących do szkoły. A nasz świat to właśnie dzieci. Tak jak dzieci, nie stoimy w miejscu, rozwijamy się, rośniemy, stajemy się bogatsi w nowe doświadczenia, zapisujemy nowe karty historii, otwieramy coraz to nowe drzwi… Taki jest właśnie Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. Sukcesy, jakie cały czas odnosi szkoła, skłoniły do postawienia kroku jeszcze dalej. Otwarcie Szkoły Podstawowej było odważną i, jak się okazało, bardzo udaną decyzją.

Uroczystości odbyły się 23 października 2017r. Plan obchodów tego ważnego wydarzenia był bardzo bogaty, ponieważ w to wydarzenie wplotły się także inne istotne święta, których nie sposób było pominąć, takie jak Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych. Na początku przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła meldunek o gotowości szkoły do wymienionych wyżej uroczystości w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curie.59ee6316a6f24 p Po tak oficjalnym rozpoczęciu ceremonii Dyrektor Zespołu Szkół Marcin Stańczyk powitał zgromadzonych gości, wśród których nie zabrakło takich osobistości, jak Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik, Starosta Opatowski Bogusław Włodarczyk, przedstawiciel posła RP Kazimierza Kotowskiego Robert Sobieraj, Burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztof Mazurkiewicz, członek Zarządu Rady Powiatu Opatowskiego Jacek Dwojak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie Krystyna Wieczorek, Prezesi Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelina Bień, Sekretarz Gminy Ożarów Tomasz Sobieraj, radni Rady Miejskiej Miasta i Gminy Ożarów i wiele innych. Na uroczystości przybyli także nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej „u Skłodowskiej”, rodzice i rodziny uczniów tych szkół, przedstawiciele mediów i oczywiście sami uczniowie.


59ee631bc308e pNastępnie uczniowie pierwszych klas Zespołu Szkół w Ożarowie uroczyście ślubowali na Sztandar Szkoły. Zaraz po tym rozpoczęła się kolejna część uroczystości, czyli pierwsze ślubowanie w nowej Szkole Podstawowej. Maluchy tanecznym krokiem weszły w ten nowy okres w swoim życiu i pięknie odtańczyły poloneza, przedstawiły bogaty program artystyczny i oficjalnie ślubowały być dobrymi ludźmi, którzy będą godnie reprezentować swoją Szkołę Podstawową. Uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonała Anna Rolak – dyrektor Szkoły Podstawowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. Wzruszenie wyraźnie malowało się na twarzy rodziców pierwszaków.
Nie przerywając radosnego świętowania, rozpoczął się Dzień Edukacji Narodowej. Był to najlepszy moment, by wręczyć nagrody nauczycielom Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curie, Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej. Nagrody Starosty, Dyrektora Zespołu Szkół i Dyrektora Szkoły Podstawowej, Stypendium Starosty oraz Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół wręczali Bogusław Włodarczyk Starosta Opatowski, Marcin Stańczyk dyrektor Zespołu Szkół i Anna Rolak dyrektor Szkoły Podstawowej.
Do życzeń dołączyli również przedstawiciele dziatwy szkolnej – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Gabriela Szczęsna i Ewa Pierzchała, a także członkowie Rady Rodziców.59ee631878567 p
Ostatnią i nie mniej uroczystą częścią święta „u Skłodowskiej” było oczywiście otwarcie Szkoły Podstawowej. Do delegacji i uroczystego przecięcia wstęgi w części Szkoły Podstawowej zaproszono członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marka Szczepanika, Starostę Opatowskiego Bogusława Włodarczyka, dyrektora Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curie Marcina Stańczyka, dyrektor Szkoły Podstawowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej- Curie Annę Rolak, księdza proboszcza Jana Ziętarskiego.
Całe to wydarzenie było relacjonowane na żywo, a obraz wyświetlano na telebimach rozmieszczonych w sali gimnastycznej, dzięki czemu ci, którzy pozostali w sali, mogli razem z delegacją przeżywać ten podniosły moment. 
W chwili przecięcia biało – czerwonej wstęgi w sali gimnastycznej rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości. Tym samym otwarcie Szkoły Podstawowej „u Skłodowskiej” stało się faktem.
Kopia IMG 9186 1W swoim przemówieniu dyrektor Anna Rolak wyraziła przekonanie, że ta czysta karta historii nowej szkoły będzie zapisana tylko złotymi litery, a pozłacanych będzie jak najmniej. Patrząc na uśmiechnięte twarze uczniów tej szkoły można być o to całkowicie spokojnym.

A.U.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect