ZESPÓŁ SZKÓŁ W OŻAROWIE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE, SZKOŁĄ PARTNERSKĄ UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W LUBLINIE

UL 26

UDZIAŁ W PROJEKCIE: ,,MISJA MED: ODKRYWAM, ROZUMIEM, DOŚWIADZAM

Współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie nie tylko trwa, ale rozwija się i zacieśnia.
W tym roku, jako Szkoła Partnerska Uniwersytetu Medycznego w Lublinie jesteśmy uczestnikiem projektu ,, Misja MED: odkrywaM, rozuMiem, Doświadczam” organizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014 – 2020. Działanie 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.
Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji w zakresie komunikowania się, współpracy, myślenia krytycznego i kreatywnego, rozwijania problemów oraz działania innowacyjnego. Okres realizacji projektu trwa od 01 września 2017r. do 31 września 2018r. Uczestnikami projektu jest grupa 15 uczniów Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie, z klasy II LO. Uczniowie zostali wyłonieni na drodze rekrutacji według wytycznych wskazanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.


Przebieg projektu zakłada udział w 18 modułowych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli akademickich z różnych kierunków Uniwersytetu Medycznego z zakresu dyscyplin medycznych i farmaceutycznych, poszerzających podstawę programową z chemii, biologii i biofizyki. Uczestnicy projektu na jego zakończenie dostaną dyplomy wydane przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

29 LISTOPAD 2017r. - PIERWSZE ZAJĘCIA Z PROJEKTU

Po zakończeniu rekrutacji i dopełnieniu formalności w dniu 29 listopada 2017r. wytypowana piętnastka,brała udział w pierwszej turze zajęć projektowych. Opiekunami wyjazdu byli: Kamil Krzeszowski i Aneta Gołyska. Moduł startowy był przygotowany i prowadzony przez KLANZĘ. Była to zabawa piłkami, układanie klocków, żonglowanie niemożliwych, a wszystko, to po to aby się lepiej poznać i przekonać, że nie ma rzeczy i że należy uparcie dążyć do celu.
Kolejne zajęcia, to wizyta w Zakładzie Położnictwa in zajęcia na temat: ,, O współżyciu w życiu” i ,, Ciąża – how much we know?” Była to okazja do poznania jak funkcjonuje organizm kobiety w czasie cyklu miesiączkowym oraz poznania faktów i mitów na temat różnych rodzajów antykoncepcji. Dziewczęta brały udział w zajęciach, wykonywały polecenia opiekując się, karmiąc i przewijając dzieci, aby przekonać się, że macierzyństwo to ogromna odpowiedzialność i obowiązek, a w szczególności wczesne macierzyństwo.
Atrakcją było przymierzanie kombinezonu imitującego ciążę w siódmym miesiącu rozwoju oraz pomiary szerokości miednicy.
Uczniowie bawili się świetnie, nabywali umiejętności i zdobywali wiedzę. Kolejne zajęcia z cyklu mamy zaplanowane na 13 grudnia 2017r. Po powrocie zdamy relacje i zamieścimy zdjęcia, a teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego wyjazdu. FOTO

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect