wycieczka 2018

W dniach 11,12.01.2018r. odbył się wyjazd uczestników projektu ,,W Ożarowie kształcimy zawodowo” do firmy Astor mającą swą siedzibę w Krakowie oraz grupy FCA w Tychach. W pierwszym dniu pobytu w Tychach, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obserwacji poszczególnych etapów produkcji samochodu Fiat 500. Na wydziale spawalni zapoznali się z procesami zgrzewania i spawania, które są w 99,5% zautomatyzowanymi. Wydział montażu zajmuje powierzchnię 81,5 tyś m2 i składa się z dwóch linii produkcyjnych. Nasi młodzi mechatronicy, informatycy i ślusarze obserwowali z dużym zainteresowaniem pracę zespołów kompletacji nadwozia, podwozia oraz montażu finalnego. Należy dodać, że cykl produkcyjny na montażu trwa średnio 6,35 godziny, a obecnie każdego dnia może zjeżdżać z linii produkcyjnych około 1200 samochodów. Drugiego dnia uczniowie mogli zapoznać się z działalnością firmy Astor. Nasz były uczeń Mateusz Kidoń, a obecnie pracownik firmy Astor, prowadził zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół w Ożarowie podczas których przedstawił szerokie spektrum działalności firmy w obszarze automatyki przemysłowej. Duże zainteresowanie wzbudziła praca robota spawalniczego oraz robota do paletyzacji produktów. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy deklarację szczególnej współpracy firmy Astor z Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Ożarowie w zakresie obsługi i programowania robotów przemysłowych.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect