dla ZuziPod takim hasłem odbył się 11 XII 2018r. kiermasz świątecznych ozdób i wypieków w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorej na raka Zuzi Krzak z Ożarowa. Społeczność „Skłodowskiej” poruszona historią dzielnej dziewczynki i jej rodziny z pełnym zaangażowaniem przystąpiła do organizacji kiermaszu. Od dłuższego czasu przygotowywano stroiki, bombki, dekoracje świąteczne. Trzeba wspomnieć, że ten szlachetny cel porwał wszystkie placówki i stowarzyszenia mające swą siedzibę w ZS w Ożarowie. Mieszkańcy Ożarowa i okolic skutecznie zostali poinformowani o projekcie i zachęceni plakatami i ulotkami przygotowanymi przez uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, gimnazjum i szkoły podstawowej.
11 XII korytarz na parterze szkoły lśnił świątecznym blaskiem i kusił feerią barw. Duże miasta w Polsce mają bożonarodzeniowe jarmarki, a społeczność „Skłodowskiej” i ożarowianie mieli swój kiermasz, dzięki któremu mieli szansę sprawić sobie podwójną radość. Po pierwsze świąteczne stoły i choinki zostaną pięknie ozdobione, a po drugie kupujący dekoracje świąteczne mieli świadomość, że dodatkowo pomagają Zuzi. A przecież nic nie sprawia większej radości, niż świadomość, że robi się coś dobrego, całkiem bezinteresownie.
Urządzający kiermasz nie zawiedli się na mieszkańcach Ożarowa i okolic. Ożarowianie przynosili swoje ozdoby i wypieki, a dodatkowo kupowali inne, by pomóc rodzinie Zuzi. W swojej szkole licznie zjawili się też absolwenci uczący się w niej razem z rodzicami dziewczynki i hojnie ich wsparli. Tradycyjnie nie zawiedli rodzice, którzy nie szczędzili grosza, by wykupić pierniki i ozdoby przygotowane przez ich pociechy.
Dyrektorzy szkół: Marcin Stańczyk i Marta Kozieł z satysfakcją patrzyli na przebieg kiermaszu i dumni byli ze swych uczniów okazujących dobro, życzliwość i zrozumienie dla trudnej sytuacji małej bohaterki.

Organizatorzy kiermaszu i rodzice Zuzi dziękują mieszkańcom Ożarowa i okolic, społeczności szkolnej „Skłodowskiej”, stowarzyszeniom oraz wszystkim tym, którzy okazali serce Zuzi. „Serce to jedyne w swoim rodzaju bogactwo, którego nie można kupić ani sprzedać, tylko ofiarować.” Tych, którzy je ofiarowali było bardzo dużo. Ci co nie mogli przybyć do „Skłodowskiej” 11 XII mają szansę wspomóc rodzinę 16 XII w niedzielę – na placu przykościelnym będzie można jeszcze zakupić te piękne ozdoby po każdej mszy świętej. Zostało ich niewiele, zachęcamy, by przyjść i wesprzeć finansowo akcję i dać rodzinie nadzieję na zwycięstwo.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 260 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect