kosmetologia   Licealistki z innowacyjnego profilu: kosmetologia i wizaż po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach praktycznych przeprowadzonych przez dyplomowaną kosmetyczkę. Pani Anna na wstępie zapoznała uczennice z zagadnieniami niezbędnymi do pełnego zrozumienia zabiegów mających odbyć się podczas warsztatów.
      Tematem zajęć była pielęgnacja dłoni i regeneracja paznokci niejednokrotnie osłabionych częstymi zabiegami upiększającymi. Pani kosmetyczka zwracała uwagę na prawidłowy dobór kosmetyków i przyborów. Wytypowane uczennice chętnie poddawały się zabiegom estetycznym i pielęgnacyjnym (manicure japoński, peeling, zabiegi parafinowe) wykonywanym przez panią Annę. Pozostałe uczestniczki miały możliwość zaobserwowania, jak prawidłowo nawiązać relację kosmetyczka – klientka, zwróciły uwagę na kwestie związane z higieną pracy i przeprowadzania zabiegów oraz na czystość stanowiska i sterylność używanych przyborów.


Pani Anna przedstawiła także ścieżkę rozwoju zawodowego zachęcając do ciągłego samodoskonalenia się.
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, uczennice zadawały mnóstwo pytań, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi.
        Podsumowaniem warsztatów były zabiegi regulowania kształtu brwi oraz koloryzacja henną, będące zwiastunem kolejnego spotkania. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect