przedszkole          W ramach akcji „ POMAGANIE JEST FAJNE „ odwiedziliśmy przedszkola w Ożarowie, Tarłowie, Annopolu i Duranowie.
Nasi ratownicy przypomnieli przedszkolakom zasady pomagania poszkodowanym. Po krótkim przedstawieniu się i wprowadzeniu naszej maskotki „ Buciczka’’, który jest równocześnie naszym przyjacielem, zaczęliśmy od pytań dotyczących znajomości numerów alarmowych a także czym jest pierwsza pomoc. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się na ten temat, oraz dzieliły się z nami własnymi doświadczeniami.
          Po serii pytań odegraliśmy scenkę, która przedstawiała sytuację jaka może nas spotkać każdego dnia. W tej pozoracji przedszkolaki nauczyły się układać poszkodowanego w pozycji bocznej-bezpiecznej. Następne zadanie było nieco trudniejsze polegające na masażu serca. Ćwiczenia odbywały się na fantomach. Następnie podzieliliśmy dzieciaki na trzy grupy, gdzie każdy ćwiczył nowo nabyte umiejętności.
        Na koniec naszego spotkania zadaliśmy serię powtórkowych pytań. Dzieciaki świetnie na nie odpowiadały. W nagrodę każdy „ mały ratownik „otrzymał dyplom oraz słodki upominek.

Ratownicy „ Skłodowskiej ‘’

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect