21 marca w auli Collegium Maius nasza młodzież z klasy I, II i III Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w obchodach Dnia Otwartego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. O godz.9.00 Władze Uczelni uroczyście otwarły wydarzenie i powitali uczestników. Miło mam było, gdy szczególnie zwrócono uwagę na naszą obecność jako szkoły partnerskiej Uniwersytetu. Kolejnym punktem było medyczne studio telewizyjne, wraz z którym przebyliśmy podróż po wydziałach i kierunkach oraz poznaliśmy ciekawostki ze studenckiego życia. Następnie dzięki Medycznemu Popularyzatorowi Wiedzy poznaliśmy naukowców z uczelni, którzy próbowali zarazić nas pasją nauki.

 

Po części oficjalnej na holu czekał na nas ogromny wybór „akcji – atrakcji”:
• OBCY wokół nas, ...
• Pielęgniarskie ABC,
• Zdrowie na talerzu,
• Trądzik na wesoło,
• Geny nieśmiertelności,
• Laboratorium Dextera,
• Krwinka prawdę ci powie,
• Laboratorium fitochemia,
• Badanie składu masy ciała,
• Oceń postawę swojego ciała,
• Widziane okiem dermatologa,
• Fascynujący świat procesów biochemicznych,
• Wypaliłeś paczkę lub dwie ? Spirometr to wie!
• Pokaz specjalistycznych czynności ratunkowych,
• Czy twoje serce bije? EKG nie tylko dla kardiologów,
• Komputerowa analiza ruchu w leczeniu protetycznym,
• Foam rolling - automasaż przyśpieszający regenerację,
• Kinesiotaping- plastrowanie dynamiczne, nie tylko dla sportowców,
• Przetestuj swoje zmysły! Słuch, smak, węch, dotyk, złudzenia optyczne,
• Klinika Młodego Medyka - warsztaty z anatomii, szycia chirurgicznego, cewnikowania, intubacji, gipsowania i innych czynności medycznych.

Byliśmy pod wrażeniem szczególnie chirurgicznego szycia, gipsowania i cewnikowania, które samodzielnie można było wykonywać. Poczuliśmy klimat uczelni medycznej, a uczniowie III LO poznali aktualną ofertę kierunków, na których będą mogli podjąć naukę od października.

                                                                                                                                                                                                      Aneta Gołyska

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect