ratownictwo sulejuwek2017             Po raz pierwszy gościliśmy z zagadnieniami pierwszej pomocy przedmedycznej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulejowie. Praca z młodzieżą, która wymagała trochę specyficznego podejścia, stanowiła dla nas nie lada wyzwanie. Po rozmowie z wychowawcą i Panią Dyrektor zrozumieliśmy jak pracować z młodzieżą z tego ośrodka.
            Przedstawiliśmy ABC pierwszej pomocy: schemat postępowania przy omdleniach, utracie przytomności, zadławieniach oraz resuscytacji krążeniowo oddechowej. Podopieczni tego ośrodka mieli możliwość praktycznego spróbowania swoich sił na fantomach.
             Były to zajęcia, które wniosły wiele nowych doświadczeń w naszej pracy. Wiemy, że szerzenie pierwszej pomocy przedmedycznej jest bardzo istotne i ważne, a każdy człowiek powinien znać podstawowe zasady postępowania w sytuacjach, które zagrażają życiu i zdrowiu.


                                                                                                                                                                                                             Ratownicy

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect