20 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej – Curie odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod patronatem Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka.
Celem konkursu jest:
• Rozbudzanie zainteresowania uczniów życiem społeczno-politycznym,geografią, historią, kulturą oraz turystyką krajów niemieckojęzycznych.
• Integracja z krajami Unii Europejskiej.
• Aktywizacja uczniów do samodzielnego studiowania oraz poszerzania swoich wiadomości o krajach niemieckojęzycznych.
• Poszerzanie znajomości języka niemieckiego.


             W konkursie wzięło udział 8 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Opatowskiego. Do konkursu przystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie, uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Uczniów przygotowywały nauczycielki języka niemieckiego: Jolanta Kopacz (ZS w Ożarowie), Marlena Serwicka (ZS Nr 2 w Opatowie) oraz Anna Religa i Marta Firmanty (ZS Nr 1 w Opatowie).
Wśród jurorów zasiadały Jolanta Kopacz oraz Anna Religa.

Uczniowie udzielali odpowiedzi w I cz. w języku niemieckim a w II cz. rozwiązywali test wyboru.

W konkursie zwyciężyli:

I miejsce Patrycja Pustuła z ZS w Ożarowie im. Marii
Skłodowskiej-Curie
II miejsce Dominika Bajda z ZS w Ożarowie im. Marii
Skłodowskiej-Curie
III miejsce Aleksandra Biesiada z ZS Nr 1 w Opatowie
III miejsce Szymon Kaczmarski z ZS w Ożarowie im. Marii
Skłodowskiej-Curie

          Nagrody w postaci albumów zostały ufundowane przez Starostę Opatowskiego Bogusława Włodarczyka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, słodkości oraz pamiątkowe kubki. Starosta Opatowski docenił również pracę nauczycielek, które przygotowywały uczniów do konkursu. Nagrody, dyplomy podziękowania wręczył w imieniu Starosty Opatowskiego Członek Zarządu Powiatu Jacek Dwojak.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

Jolanta Kopacz

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect