W Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie oprócz możliwości nauki w technikum, liceum ogólnokształcącym i szkole branżowejorganizowane są
kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ).

KKZ to nowoczesna ścieżka kształcenia zawodowego dla dorosłych. Doświadczenia ubiegłego roku pozwalają być nam dumnym, że tak wielu dorosłych chce w naszej szkole zdobywać wiedzę, nabywać kwalifikacje i uzyskiwać certyfikaty w zakresie zawodów, poszukiwanych przez pracodawców.
Co przyciąga naszych „KLIENTÓW” ? - przede wszystkim wyspecjalizowana baza dydaktyczna, która z każdym rokiem jest modernizowana i wzbogacana o nowoczesne maszyny i urządzenia, jakość kształcenia potwierdzona wysoką zdawalnością egzaminów, a także znakomite grono kształcących. Szkoła posiada szeroki wachlarz atrakcyjnych, pożądanych na obecnym rynku pracy kierunków kształcenia, które zaspokoją potrzeby kształconych.
Obecnie kształcimy w następujących zawodach:
• opiekun medyczny
• operator obrabiarek skrawających
• technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
• florysta
• kucharz z podstawami dietetyki
Planujemy rozszerzyć naszą ofertę o dwa nowe zawody:
• sprzedawca
• ślusarz


Rynek potrzebuje dziś ślusarzy, spawaczy, operatorów maszyn, także opiekunów medycznych, kucharzy, sprzedawców. Kwalifikacyjne kursy zawodowe przygotowują przyszłych pracowników, wysokiej klasy specjalistów poszukiwanych na polskim i zagranicznym rynku pracy.
Oferta rekrutacyjna „ Skłodowskiej” w zakresie kształcenia zawodowego jest wypadkową zapotrzebowania lokalnego rynku. Śledzimy zapotrzebowania pracodawców, zmieniające się trendy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom.
Wizytówką szkoły są dobrze przygotowane i wyposażone pracownie. Gwarantujemy, także profesjonalną kadrę nauczycielską, pomoc w zorganizowaniu praktyk zawodowych oraz miłą atmosferę.
Atutem ZS jest bardzo dobra współpraca z organem prowadzącym, które włączyło się w realizację ambitnej wizji placówki, i z dumą podpisuje się pod jej sukcesem.
Słuchacze kursów mogą w Zespole Szkól w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie jednocześnie zdobywać wykształcenie średnie w LO dla Dorosłych, co pozwoli im, po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uzyskać tytuł technika.
Obecnie zajęcia odbywają się w Zespole Szkół w Ożarowie, w Domu Opieki Społecznej w Zochcinku oraz w firmie szkoleniowej ,,Consenso ”w Ostrowcu Świętokrzyskim,
która realizuje cześć oferty edukacyjnej szkoły, a absolwentów ZS obejmuje wsparciem, ułatwiając poszukiwanie i podjęcie zatrudnienia w Polsce i poza granicą.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, egzaminy zewnętrzne przeprowadzamy we własnych pracowniach. Doświadczeni nauczyciele praktycznej nauki – mistrzowie – rokrocznie z sukcesem przygotowują słuchaczy, którzy potwierdzają kwalifikacje i uzyskują stosowne uprawnienia. To powód do dumy i najlepsza rekomendacja potwierdzająca tezę, że warto w Zespole Szkół w Ożarowie podejmować naukę na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Wszystkich chętnych chcących pogłębiać swoją wiedzę, zdobywać nowe kwalifikacje, przekwalifikowywać się i podejmować pracę w nowych zawodach zapraszamy do korzystania z bogatej oferty kwalifikowanych kursów zawodowych.

Aneta Gołyska

facebook_page_plugin

Zmiana języka

Online

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect