legiony 2017 

Młodzież Zespołu Szkół i Gimnazjum uczestniczyła 7 października w XV Marszu Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego, który rozpoczął się pod Pomnikiem Niepodległościowym w Ożarowie, a zakończył pod obeliskiem upamiętniającym pobyt legionistów w Jakubowicach. W marszu wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy i powiatu.
Nasi wychowankowie (29 osób) połączyli pieszą wędrówkę z mądrą lekcją historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętać trzeba, że już za rok będziemy uroczyście obchodzić jubileusz 100-lecia powrotu Polski na mapy Europy. Pod opieką nauczycieli naszej szkoły, Bernardy Wabik, Roberta Ćwintala i Janusza Czuby, uczniowie przeszli kilkunastokilometrowy odcinek trasy wiodącej przez Janików, Jankowice, Przybysławice do Jakubowic. Pogoda sprzyjała, więc dość łatwo się maszerowało drogami polnymi, leśnymi czy asfaltowymi naszej gminy.


W Jakubowicach władze gminy z Burmistrzem Ożarowa Marcinem Majcherem, wiceburmistrzem Pawłem Rędziakiem i sekretarzem Tomaszem Sobierajem, Komendant Marszu Wiesław Chmielewski, kapelan ksiądz dr Marek Kozera oraz przedstawiciele jednostek strzeleckich i OSP uroczyście podsumowali tegoroczny marsz. Odśpiewano „Pierwszą Brygadę”, rozdano okolicznościowe dyplomy i tablice pamiątkowe. Organizatorami marszu byli: Urząd Miejski w Ożarowie i Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP w Ożarowie.
Następnie wszyscy przeszli pod budynek strażnicy OSP w Jakubowicach, gdzie czekał ciepły posiłek. Jeszcze tylko pokaz antyterrorystyczny jednostki „Strzelec” z Sandomierza, zawody w rzucie granatem (atrapą) do celu i można było udać się do domów. Nieco zmęczonych marszem uczestników autokary odwiozły do Ożarowa.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect