7 września 2016r. w Kieleckim Centrum Kultury odbył się wielki finał konkursu „Giganci Gór Świętokrzyskich”. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi członkami Unii europejskiej.Konkurs miał na celu promocję postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży uczęszczającej do szkół średnich oraz zainteresowanie ich zasobami lokalnymi regionu.
          Uczennice z klasy II LO: Aleksandra Janeczko, Izabela Kita i Natalia Krasińska wygrały eliminacje wewnątrzszkolne, a następnie wspólnie z opiekunem projektu panią Bernardą Wabik podczas wakacji pracowały nad pomysłem, jego ideą oraz nad realizacją i prezentacją.Dla wszystkich zespołów szkolnych został zorganizowany warsztat z zakresu umiejętności autoprezentacji, technik prezentacji i wystąpień publicznych.
         W wielkim finale swoje projekty zaprezentowały świętokrzyskie szkoły. Wszystkie pomysły uwzględniały szeroką wiedzę o regionie świętokrzyskim oraz postawę wspierania lokalnej przedsiębiorczości. Nasza szkoła przygotowała projekt „Pomaganie jest fajne”. Zawierał on pomysł szerokiej kampanii promującej idee czerwonokrzyskie oraz zasady udzielania I pomocy .
Nasze ratowniczki spisały się świetnie prezentując pozoracje I pomocy w przypadku omdlenia i wezwania karetki pogotowia do poszkodowanego.Była to doskonała okazja do promocji szkoły, profilu ratownictwa i Ożarowa.
Szkoła, uczestniczki i opiekun otrzymały statuetki Giganta Gór Świętokrzyskich.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect