mini olimp mat       W dniu 6 stycznia w Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbyła się uroczysta gala Fundacji „Wiatr w Żagle” promującej i wspierającej finansowo uzdolnione dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego. W trakcie uroczystości wykład na temat życia, rozważań naukowych i filozoficznych Blaise Pascala wygłosił kierownik katedry matematyki i fizyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach – prof. dr. hab. Arkadiusz Płoski.
     Istotną częścią spotkania było wręczenie nagród najlepszym humanistom, grantów finansowych dzieciom i młodzieży uzdolnionej muzycznie oraz dyplomów i nagród laureatom III Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego. Jedyną nagrodzoną osobą w naszym powiecie była Dominika Życińska - uczennica III klasy LO w ZS w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie, która przygotowywana do konkursu przez Wojciecha Majchera, otrzymała wyróżnienie. Nagrody i dyplomy zwyciezcom wręczali dr Andrzej Lenarcik z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, przewodnicząca wojewódzkiej komisji konkursowej Danuta Pyrek oraz Elżbieta Boszczyk i Katarzyna Tometczak – Morus, które były współorganizatorkami konkursu.
          Spotkanie zakończyło się miłym akcentem artystycznym gdyż tuż po wręczeniu nagród i grantów odbył się koncert dzieci i młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach im. Różyckiego.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect