Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Profil ratownictwo medyczne

Profil  przyrodniczy z animacją turystyki i rekreacji 

Profil wizaż i kosmetologia

ratownik

Profil ratownictwo medyczne - funkcjonuje od 2010 roku. Nauka trwa 3 lata a rozszerzone przedmioty to: biologia, chemia. Nasze zajęcia wspierane są również innowacjami pedagogicznymi.
Młodzież uczęszczająca do klas o tym kierunku zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla uczniów klas pierwszych corocznie organizowany jest 16 godzinny kurs pierwszej pomocy, pełnoletni uczniowie klasy III mogą ukończyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, zajęcia z „młodymi ratownikami” prowadzi profesjonalna kadra z Ratowniczej Grupy PCK z Sandomierza działająca przy Regionalnym Oddziale PCK Kielce.
Z grupą tą podpisano umowę współpracy, w ramach której odbywają się cykliczne spotkania szkoleniowe, młodzież bierze udział w obstawach medycznych imprez sportowych i środowiskowych, w trakcie których pod okiem specjalistów uczy się jak reagować i działać w naturalnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, odbywa także zajęcia w formie kilkudniowych obozów szkoleniowych oraz sprawdza swoją wiedzę i umiejętności podczas zawodów „ratowniczych”.
Współpracujemy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie oraz Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Na uczelniach tych funkcjonuje m.in. kierunek: ratownictwo medyczne oraz wiele innych, które są alternatywą dla osób zainteresowanych realizowaniem siebie w w/w zakresie i stać się mogą dalszą ścieżką zawodową naszych absolwentów. Nasi uczniowie uczestniczą w pokazach i pozoracjach przygotowanych dla nich w murach uczelni oraz korzystają z wiedzy i doświadczenia kadry oraz studentów, którzy przyjeżdżają i prowadzą zajęcia na terenie naszej szkoły. Pracownia ratownictwa medycznego jest systematycznie wzbogacana i modernizowana. Młodzież licealna w klasach o profilu ratownictwo medyczne uczy się pomagać innym oraz dzielić się swoją wiedzą, prowadzi zajęcia z zakresu pierwszej pomocy w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz domach opieki w okolicy.
Nasi ,,ratownicy” to wspaniali młodzi ludzie, którzy zawsze są gotowi nieść pomoc potrzebującym. Ich dewizą jest przekonanie, że najwyższą wartością jest ludzkie życie i zdrowie.

turystyka

KLASA PRZYRODNICZAZ ANIMACJĄ TURYSTYKI I REKREACJI

Oddział oferuje rozszerzony program nauczania geografii, języka angielskiego oraz biologii.
Jest to doskonały wybór dla uczniów planujących studia na kierunkach ekonomicznych, przyrodniczych, medycznych. Absolwenci tej klasy mogą kontynuować naukę na renomowanych wyższych uczelniach, uniwersytetach i uczeniach medycznych. Nauki ścisłe są bardzo popularne, więc warto wybrać klasę przygotowującą do studiów w tym kierunku. Uczniowie mają możliwość poszerzania swoich wiadomości i umiejętności, uczestnicząc w projektach i olimpiadach.

Jeśli lubisz poznawać świat, interesujesz się geografią, nie przeraża Cię biologia, to klasa ta została stworzona właśnie dla Ciebie! Dzięki geografii dotrzesz w każdy zakątek świata, nie ruszając się z miejsca. Świetna znajomość języka obcego ułatwi Ci poruszanie się w świecie. Biologia wytłumaczy Ci złożone procesy przyrody. Tak więc klasa ta to odkrywanie nowych horyzontów wiedzy i doświadczenia.

Dodatkowo zapoznasz się z zadaniami animatora turystyki i rekreacji, do których należą:
planowanie i organizacja różnych form spędzania czasu wolnego oraz aktywnego wypoczynku, dla różnych grup wiekowych, z uwzględnieniem predyspozycji, stanu zdrowia, zainteresowań,
• organizowanie imprez turystycznych, sportowych, rekreacyjnych dla osób odwiedzających dane miejsce (region) w celach wypoczynkowych, zdrowotnych, służbowych,
• organizowanie zajęć tematycznych (rekreacyjnych, sportowych, rozrywkowych) dla różnych grup wiekowych
• wspieranie osób w różnym wieku w zakresie aktywnego spędzania czasu wolnego,
• czynne promowanie atrakcji i walorów danego regionu oraz różnorodnych form aktywnego spędzania czasu;

kosmetyka

Wizaż i kosmetologia to rozszerzenie profilu biologiczno – chemicznego w Liceum Ogólnokształcącym. Chcesz wiedzieć jak mieć zdrową, piękną i zadbaną skórę? Tego Cię właśnie nauczymy! Dowiesz się, jak przeprowadzać profesjonalne zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i leczniczej z wykorzystaniem nowoczesnego, profesjonalnego sprzętu. Nauczymy Cię dobierać preparaty kosmetyczne, narzędzia, lampy i aparaty zgodnie z ich przeznaczeniem. Jako jedyna szkoła w regionie posiadamy własną pracownię do prowadzenia zajęć z kosmetologii. Nauka na tym profilu przygotowuje do studiowania kierunków medycznych, m.in. kosmetologii, fizjoterapii czy farmacji.

Przedmioty rozszerzone-biologia, chemia, j. angielski

1.Angielski w gabinecie kosmetycznym
2.Prawo w gabinecie kosmetycznym
3.BHP i jakość w gabinecie kosmetycznym
4.Sprzedaż kosmetyków-język prezentacji produktowych.
5.Rozmowa kwalifikacyjna w sprawie pracy w branży
Zdrowia i urody
6.Podstawy wiedzy o kosmetykach
7.Aromaterapia
8.Wizaż i kreowanie wizerunku
9.Kurs stylizacji paznokci
10.Szkolenie z przedłużania rzęs