Nasze rajdy:

Wszystkich, którzy mają ochotę na rowerowe wędrówki po Ziemi Opatowskiej i okolicach zapraszamy do Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej „Szprycha”.klub rowerowy


2014 Nowe

Mimo upału za nami pierwszy rajd rowerowy Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej „Szprycha”. Rajd roboczo nazwaliśmy „ Szlakiem wiśni”. Zaplanowana trasa wiodła przez Czachów, Janopol, Lasocin, Nowe, Słupię Nadbrzeżną, Tadeuszów i powrót do Ożarowa. Nie wszystko jednak potoczyło się zgodnie z planem (jak to bywa na takich rajdach). Wyruszyliśmy z godzinnym opóźnieniem co wynikło z gwałtownej chęci zaliczenia ostatnich braków w ocenach przez dwóch uczestników rajdu. Ponadto przed wyjazdem musieliśmy awaryjnie wymienić dętkę (podziękowania dla pracowników SKP pana Arczewskiego). O 10.30 start - sprawnie dojeżdżamy do malowniczej nadwiślańskiej wioski Nowe po ok. godzinie jazdy…

1

Pierwszy postój przy Remizie OSP. Humory dopisują, jemy pierwsze bułki.. Pierwsze sweet focie… A dalej niezła górka u wyjazdu z Nowego w kierunku na Słupię… Pierwsze języki na brodzie i kołatanie przedsionków, ale to nic - dajemy radę. Słupia już blisko! Zjeżdżamy z górki i Wisła, cóż za wspaniały widok! Znajdujemy malowniczy zakątek nad samą rzeką.

2

Rozpalamy przenośne grille i jest super! Dzięki powiewom wiatru nie ma komarów - świetny biwak, pyszna kiełbaska… teraz przydałby się hamak…34

Po godzinnym odpoczynku i porządnym sprzątnięciu miejsca biwakowania ruszamy pełni werwy w kierunku Tadeuszowa. W Tadeuszowie mały postój na tzw. „podsklepiu”

.5

Po dojechaniu do Łubowej znajdujemy się na drodze do Czachowa ale piasek uniemożliwia jazdę leśnym duktem a komary tym razem niezawodne…(!!) Zmieniamy więc plany przejeżdżamy drogę główną 79 i kierujemy się na Potok, Gliniany. Po drodze oglądamy wyrobisko Cementowni Ożarów.

6

W Glinianach ostatni „popas” oczywiście przy sklepie. Uzupełniamy elektrolity i już meta…

7

Trasa wydłużyła się do ok. 55 km, upał pod koniec wycieczki też nam dał się we znaki (to godzinne opóźnienie!), ale to nic. Wszyscy dojeżdżają w świetnych humorach, może trochę bolą pewne części ciała, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Bardzo dziękuję tym, którzy wyruszyli na tą trasę, daliśmy radę i już proponuję może następną trasę na jesieni do Kopalni Krzemienia Pasiastego w Krzemionkach. 

A tak wyglądała mniej więcej nasza trasa:

mapka 2015 Krzemionki Opatowskie

Szkolny Klub Turystyki Rowerowej „Szprycha" 28 maja 2015 r. odwiedził Krzemionki Opatowskie. Wyruszając z Ożarowa spoglądaliśmy z niepokojem na niebo po dwóch dniach obfitych deszczy. Hurra, jednak nie pada... humory dopisują można jechać. Mijamy Stróżę, Śródborze, Borownię. I tu mała przeprawa dosłownie i w przenośni – przeprawiamy się przez rzekę Kamienną ale walczymy z kałużami. Na moście pierwszy postój, strzepujemy błoto z nogawek, koła zgrzytają od piasku... Trudno, przecież to wyprawa - więc muszą być przygody. Docieramy do malowniczej drogi Ćmielów – Ruda Kościelna kierując się na północ. W Rudzie Kościelnej „popas" pod sklepem. W dalszej drodze mijamy Stare Stoki, Borię i kierujemy się na Magonie i Sudół. Nareszcie Muzeum w Krzemionkach. Robimy postój naprawiamy pierwsze awarie w postaci pękniętej dętki. Po zwiedzeniu neolitycznej wioski obieramy kurs na drogę powrotną. Teraz wracamy przez Podgórze, Wiktoryn i Teofilów. Postój na „podsklepiu" w Teofilowie w uczestnikach rajdu wywołuje odniesienie do filmu „Ranczo"... Drobne kłopoty techniczne (...) nie dadzą nam rady. Nie ma czasu na dłuższy postój - ruszamy, ognisko czeka a w brzuchach burczy!  Kierując się na Gliniany docieramy do Skałecznicy, gdzie już na wita nas Pan Leśniczy Krzysztof Kita i rozpalone ognisko (serdecznie dziękujemy!). Kiełbaski znikają w naszych wygłodniałych żołądkach- wielokrotnie!  Powrót przez Gliniany do Ożarowa - jesteśmy na 16.05 po ok. 45 km i z bolącymi... nogami.
Czuwaj do następnego rajdu.

Marek Terczak

DSC 0052 Fotor Collage

GALERIA ZDJĘĆ 2016 Bałtów

Po raz trzeci Szkolny Klub Turystyki Rowerowej „ Szprycha” wyruszył na rowerowy rajd, który tym razem prowadził do Bałtowa. Nie wszyscy niestety mogli z nami wyruszyć, ale mam nadzieję, że dla pozostałych przygotujemy równie fajną wyprawę.

20160608 075632

Wyruszyliśmy dość wcześnie (jak na nasze rozumienie znaczenia słowa wcześnie) bo już o 7.45. Pogoda dopisała-ciepło i słonecznie. W Glinianach dały znać pierwsze problemy ze sprzętem, zmiana dętki i dalej w drogę. Kolejny postój i mały odpoczynek w Podgórzu.

20160608 092428

Kierując się na Lemierze docieramy do Bałtowa. Załatwiamy sprawy organizacyjne- bilety wstępu do Jura Parku, Kino 5D i ognisko. Przy okazji mała odprawa dyscyplinująca, niektórzy jadą jakby sami dla siebie i nie rozumieją jeszcze na czym polega turystyka rowerowa… Cóż tym Panom już dziękujemy.

20160608 100856

W Jura Parku oglądamy film w kinie 5D a potem mamy czas odpoczynku przy ognisku. Posiłek i uzupełnienie płynów trochę jednak nas „rozmarzyło” a więc w drogę powrotną ruszamy wolniutko…

20160608 114411

Z Bałtowa wracamy przez Kolonie Rudkę, Wyżykowszczyznę w kierunku Borii. W  lesie skręcamy do wsi Borownia i kierujemy się na Śródborze.

DSC 0620

 Wycieczka dobiega końca. Przejechaliśmy ok 46 km. Znów pełni wrażeń czekamy niecierpliwie do następnego rajdu.

Czuwaj.

DSC 0622

Nasz fejsik..

Online

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2017 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect