Pracownia Mechatroniki

W pracowni odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne dla  uczniów klasy II i IV Technikum Mechatronicznego.
Młodzież w ramach przedmiotu Pracownia Montażu Urządzeń i Systemów Mechatronicznych poznaje budowę osprzętu pneumatycznego oraz zajmuje się montażem i uruchamianiem układów sterowania elektrycznego, elektropneumatycznego i pneumatycznego.
Pracownia wyposażona jest w silniki elektryczne, styczniki, przekaźniki, siłowniki pneumatyczne, elektrozawory pneumatyczne, zawory pneumatyczne, osprzęt pomiarowy i narzędzia do montażu urządzeń i systemów mechatronicznych. W ramach zajęć z Pracowni Mechatroniki uczniowie  zajmują się programowaniem sterowników PLC . Na wyposażeniu pracowni znajdują się sterowniki Siemens LOGO i S7-1200, panel operatorski HMI, symulator linii produkcyjnych. Zaprogramowane sterowniki sterują rzeczywistymi obiektami takimi jak: sortownik klocków oraz magazyn opadowy. Szczególnie pomocny w nauce programowania sterowników jest symulator pięciu linii produkcyjnych.

W trakcie zajęć specjalizacyjnych uczniowie programują i obsługują maszyny sterowane numerycznie(CNC) takie jak :

-frezarko-grawerka ,

-laser,

-wypalarka plazmowa.

W pracowni odbywają się również zajęcia dodatkowe, w trakcie których uczniowie zajmują się programowaniem robotów LEGO.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect