PRACOWNIA ELEKTRYCZNA I ELEKTRONICZNA

W sali 106 powstała pracownia przeznaczona do prowadzenia zajęć z przedmiotów elektrycznych, elektronicznych, układów elektronicznych i układów mikroprocesorowych. Utworzono siedem nowych stanowisk przystosowanych do egzaminów, podczas których uczniowie zdają kwalifikacje zawodowe. Dodatkowo wzbogacono stanowiska o nową aparaturę: oscyloskopy, generatory elektroniczne i mierniki cyfrowe, które wykorzystywane są podczas zajęć w pracowni. Pracownia wyposażona jest w niezbędne media z określeniem ich parametrów:
• instalację elektryczną 230-400V (rozdzielnię napięcia), zabezpieczoną wyłącznikiem różnicowo - prądowym, wyłączniki awaryjne przy każdym stanowisku;
• niezbędne wielkości napięć doprowadzone do każdego stanowiska, oznaczone gniazda napięciowe umieszczone na tablicach elektrycznych przy każdym stanowisku dydaktycznym.
Stanowiska pomiarowe do badań wyposażone są ponadto w zasilacze z dużym obciążeniem prądowym, w zestaw płytek montażowych do ćwiczeń, układy symulujące działanie urządzeń elektronicznych oraz cyfrową aparaturę pomiarową. Dzięki takiemu wyposażeniu w pracowni uczniowie przeprowadzają profesjonalne badania i ćwiczenia.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect