PRACOWNIA MASZYN STEROWANYCH NUMERYCZNIE

W pracowni maszyn sterowanych numerycznie zajęcia odbywają uczniowie ZSZ, Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych i Technikum Mechatronicznego. Zajęcia te polegają na poznawaniu budowy obrabiarek, zasadach ich działania oraz obsługi. Uczniowie poznają możliwości obróbcze obrabiarek (czyli jakie prace, operacje można wykonywać na poszczególnych maszynach) oraz charakterystyczne cechy poszczególnych obróbek. Zdobywają wiedzę ogólną na temat użytkowania obrabiarek, maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie. Pracownia wyposażona jest w 15 stanowisk komputerowych wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, CorelDRAWX3, AutoCAD, EdgeCAM, SolidWorks,Symulator maszyn numerycznych CNC.
Wyposażenie pracowni obejmuje ponadto urządzenia:
- frezarkę CNC (jej obsługa polega na stworzeniu projektu obrabianego detalu w programie typu AutoCAD, CorelDRAW, następnie projekt zamieniany jest na język maszynowy w postaci G-kodów),
- wypalarkę laserową (umożliwia ona wycinanie i grawerowanie zaprojektowanych detali w materiałach miękkich; praca wypalarką laserową składa się z trzech etapów: pierwszy polega na stworzeniu projektu detalu w dowolnym programie graficznym typu CAD i zapisaniu go w formacie pliku DXF lub PLT; w drugim etapie należy wgrać projekt do programu wypalarki i ustawić parametry pracy lasera; ostatni etap polega na uruchomieniu lasera i wykonaniu detalu)
- wypalarkę plazmową (wykonana od podstaw przez uczniów, wypalarka jest stanowiskiem ćwiczeniowym do poznania budowy maszyn CNC oraz nauki programowania i obsługi maszyn sterowanych numerycznie),
- ploter tnąco-rysujący (umożliwia wycinanie i rysowanie zaprojektowanych wzorów z folii samoprzylepnei, brystolu, papieru itp.).

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect