Pracownia Językowa

Pracownia Językowa składa się z 28 stanowisk uczniowskich oraz ze stanowiska nauczyciela. Uczniowie siedzą parami przy biurkach ułożonych na kształt podkowy, 2 biurka dodatkowo znajdują się po środku. Każde stanowisko ucznia wyposażone jest w zestaw słuchawek, które połączone są z panelem sterowania oraz laptopem na stanowisku nauczyciela. Nauczyciel ma również do dyspozycji zestaw słuchawek oraz tablet, rzutnik multimedialny i zwijany ekran do rzutnika. W biurku nauczyciela zamontowany jest również głośnik.
Poprzez laptop i panel sterowania nauczyciel może kierować pracą uczniów, bądź to w parach, w grupach, bądź indywidualnie. Może również prezentować materiał audio-wizualny.
Pracownia jest wykorzystywana głównie do lekcji słuchania i konwersacji i dzięki niej uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności z języków obcych, gdzie odbiór treści nagrań jest dużo bardziej wyraźny. Nauczyciel może również zakłócać odbiór dzięki możliwości podkładania szumów w nagraniu, tak aby stymulować naturalne sytuacje, w których uczniowie mogą się znaleźć poza klasopracownią w kontakcie z obcokrajowcami, np. na lotnisku, dworcu, ulicy.
Nauczyciel może kontrolować pracę uczniów bez ich wiedzy, tzn. może przysłuchiwać się jak uczniowie pracują.
Dzięki współczesnej technologii wykorzystanej w pracowni, lekcje stają się ciekawsze a uczniowie bardziej zmotywowani do pracy.

 

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect