Pracownia Lokalnych Sieci Komputerowych i Sieciowych Systemów Operacyjnych

 Opis kierunku

Technik informatyk to ciekawy, twórczy, prestiżowy i bardzo dobrze opłacany zawód dla ludzi dynamicznych i pełnych pomysłowości. Głównym założeniem szkoły jest przygotowanie naszych uczniów jako przyszłych specjalistów do realizacji zadań w zawodzie. Technik informatyk to zawód poszukiwany na krajowych i zagranicznych rynkach pracy. Technicy informatycy łatwo znajdują zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Mogą również otworzyć własną działalność.

informatyk

Zarówno w Polsce jak i pozostałych krajach Europy utrzymuję się bardzo duże zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników sektora branży technologii informatycznych. Prognozy rynku pracy wskazują, że zawód informatyka będzie nadal utrzymywał się na liście najbardziej poszukiwanych wśród pracodawców. Rozwój młodego człowieka w tym kierunku roztacza przed nim perspektywę na odniesienie zawodowego i życiowego sukcesu. Wielu informatyków łączy wykonywany zawód ze swoją pasją dając im powód do zadowolenia i samorealizacji.

Absolwenci technikum mogą w przyszłości kontynuować naukę na uczelniach wyższych,

ABSOLWENT TECHNIKUM ELEKTRONICZNEGO ZDOBĘDZIE NASTĘPUJĄCE KWALIFIKACJE:
INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci
Uczeń, zdobywając tę kwalifikację, będzie potrafił:

Przygotować stanowisko komputerowe do pracy;
Wykonać lokalną sieć komputerową;
Naprawić urządzenia techniki komputerowej;
Administrować systemami operacyjnymi;

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
Uczeń, zdobywając tę kwalifikację, będzie potrafił:

Tworzyć i administrować bazy danych;
Tworzyć strony i aplikacje internetowe.

 

Współpraca.

Uczniowie nasi mogą odbywać praktyki z zaprzyjaźnionych firmach: BitNET, STARTNET, TVK Ożarów. Dzięki współpracy z tymi firmami mają możliwość wykonywania prac praktycznych: montaż sieci komputerowych, instalacji alarmowych, obróbka materiałów wideo i zdjęć na potrzeby Internetu. Organizowane są również szkolenia z zakresu np. spawania światłowodów itp.

Bezpłatne kursy.

Dla uczniów Technikum Informatycznego organizujemy kursy związane z zawodem: sieci światłowodowe, kurs SEP, kurs Cisco Certified Network Associate, kurs AUTOCAD. Dodatkowo kursy niezwiązane z zawodem: spawanie, wózki widłowe, fotowoltanika

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect