Nasz region

Najpiękniejsze zakątki Ziemi Świętokrzyskiej w naszej okolicy...

Walorami tej części województwa świętokrzyskiego są: natura, tradycja i nowoczesność.   

 Rezerwat przyrodniczy pod nazwą „Krzemionki Opatowskie to największa atrakcja znajdująca się w naszej okolicy. 6 lipca 2019r. Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Trasa turystyczna w Krzemionkach przenosi turystę  w odległe czasy prezentując oryginalny i wyjątkowy krajobraz przemysłowy sprzed 5000 lat

Opatowska Promenada– to nowoczesny Punkt Kultury, Rekreacji i Wypoczynku. Znajduje się w nim strefa malucha, plac zabaw, strefa wypoczynku dla starszych, siłownia na powietrzu, skatepark, park linowy, ścianka wspinaczkowa po linie, ślizg zjazdowy, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, huśtawki, karuzele oraz wypożyczalnia rowerów, a w okresie jesienno – zimowym  lodowisko.

Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie – tu można zobaczyć duże urządzenia geodezyjne do obróbki zdjęć jak i małe przyrządy pomiarowe. Placówka posiada także duży zasób map katastralnych i instrumentów geodezyjnych. Wszystkie eksponaty są pogrupowane i udostępnione zwiedzającym.

Kryta Pływalnia “Neptun” w Ożarowie aktywny wypoczynek, relaks i luksus za małe pieniądze. Ten nowoczesny  obiekt proponuje basen sportowy (25m), basen rekreacyjny, zjeżdżalnię rurową i saunę. Tam nauczysz się pływać, będziesz mógł doskonalić swoją technikę pływania lub skorzystasz z hydroterapii.

Bałtowski kompleks turystyczny– park zachwyca rozmachem, estetyką i różnorodnością. W sposób ciekawy oraz nowoczesny łączy edukację, rozrywkę i relaks. Na terenie kompleksu turystycznego znajdują się m. in.: JuraPark, Muzeum Dinozaurów, Park Safari, Park Miniatur, Park Rozrywki, Ośrodek Jazdy Konnej czy Szwajcaria Bałtowska-Rodzinna Stacja Narciarska.

Skip to content