Pracownia Opiekuna Medycznego

Pracownia Opiekuna Medycznego wyposażona jest w dwa stanowiska zapewniające samodzielne wykonywanie zadań higienicznych i opiekuńczych względem pacjenta.  Te stanowiska służące praktycznej nauce zawodu opiekuna medycznego spełniają wszystkie wymagania wynikające z przepisów bhp i przeciwpożarowych.

Stanowiska wyposażone są:

  • w łóżka z ruchomym wezgłowiem,
  • materace,
  • wymienne komplety pościeli oraz bielizny pościelowej.

Podstawowym  wyposażeniem stanowisk są też  fantomy osoby dorosłej przystosowane do wykonywania czynności higienicznych i pielęgnacyjnych.

Dodatkowym wyposażeniem są również  szafki przyłóżkowe, taborety, podnóżki, kosze na brudną bieliznę i odpady zakaźne oraz wszystkie niezbędne przybory do pielęgnacji i utrzymania higieny ciała pacjenta.

Sala wyposażona jest także w podstawową aparaturę kontrolno – pomiarową, tj. termometr lekarski, słuchawki lekarskie, aparat do mierzenia ciśnienia oraz poziomu glukozy we krwi.

Skip to content