Pracownia Podstaw Elektroniki

Na potrzeby pracowni elektroniki utworzono siedem nowych stanowisk przystosowanych do egzaminów, podczas których uczniowie zdają kwalifikacje zawodowe. Dodatkowo wzbogacono  stanowiska o nową aparaturę: oscyloskopy, generatory elektroniczne i mierniki cyfrowe, które wykorzystywane są podczas zajęć w pracowni. Pracownia wyposażona jest w niezbędne media z określeniem ich parametrów:

  • instalację elektryczną 230-400V (rozdzielnię napięcia), zabezpieczoną wyłącznikiem różnicowo – prądowym, wyłączniki awaryjne przy każdym stanowisku;
  • niezbędne wielkości napięć doprowadzone do każdego stanowiska, oznaczone gniazda napięciowe umieszczone na tablicach elektrycznych przy każdym stanowisku    dydaktycznym.

Stanowiska pomiarowe do badań wyposażone są ponadto w zasilacze z dużym obciążeniem prądowym, w zestaw płytek montażowych do ćwiczeń, układy symulujące działanie urządzeń elektronicznych oraz cyfrową aparaturę pomiarową. Dzięki takiemu wyposażeniu w pracowni uczniowie przeprowadzają profesjonalne badania  i ćwiczenia.

 

Skip to content