Pracownia Systemów i Sieci

Nauka w ramach pracowni ma charakter ćwiczeń wykonywanych przez uczniów w grupach laboratoryjnych.  

Wyposażenie pracowni służy przygotowaniu uczniów do egzaminu zawodowego w kwalifikacji E13. Zajęcia teoretyczne uczniowie realizują przy 12 stanowiskach. Dodatkowo niezależnie od stanowisk teoretycznych na pracowni utworzono  6 stanowisk do ćwiczeń laboratoryjnych (na każdym stanowisku serwer  i  stacja robocza). Stanowiska laboratoryjne pełnią rolę stanowisk egzaminacyjnych w czasie trwania sesji. Wyposażeniem dodatkowym pracowni jest niezbędny osprzęt w tym:

  • 6 sztuk routerów z usługą WIFI
  • 6 sztuk przełączników zwykłych i 6 sztuk przełączników  zarządzalnych TL
  • Okablowanie typu skrętka, gniazda sieciowe, patch panele, narzędzia montażowe, zaciskarki, testery LAN itp.

Wyposażenie pracowni uzupełnia dysk sieciowy, rzutnik, osprzęt sieciowy oraz tablice dydaktyczne.  Ponadto na pracowni istnieje możliwość tworzenia kubków reklamowych z własnym nadrukiem dzięki drukarce termosublimacyjnej i zgrzewarce do kubków.

Skip to content