W tym roku po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ósmoklasiści skorzystali Dni Otwartych u ?Skłodowskiej?. Wybór szkoły ponadpodstawowej jest kluczową decyzją w życiu młodych ludzi, bo w pewnym sensie decyduje o ich przyszłości.

Oferta kształcenia Zespołu Szkół w Ożarowie jest nowoczesna i wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Fachowcy z tego typu wykształceniem poszukiwani są  przez pracodawców.

Ósmoklasiści mogą przebierać w propozycjach:

  • Liceum Ogólnokształcące z rozszerzonym programem nauczania z biologii i chemii oraz                                                          z innowacjami  dydaktycznymi: ratownictwo medyczne i kosmetologia;
  • Technikum Informatyczne- od lat cieszące się uznaniem, wizytówka szkoły;
  • Technikum Mechatroniczne-  przygotowując do podjęcia studiów na kierunkach : robotyka, automatyka;
  • Technikum Fotografii i Multimediów- wpisujące się dobrze w  rozwinięty rynek usług internetowych;
  • Technikum Spawalnicze- nieustannie pożądane na rynku pracy;
  • Branżowa Szkoła I Stopnia ? w wybranym zawodzie.

Dodatkowym atutem kształcenia zawodowego są też innowacje dydaktyczne z robotyki                     i reklamy.

Uczniowie z Annopola, Janowic, Bidzin, Wojciechowic, Stodół, Ożarowa, Lasocina, Pisar, Tarłowa, Ćmielowa i Wilczyc z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w pracowniach: mechtronicznej, grafiki  komputerowej, multimedialnej i fotograficznej oraz robotyki.

Swoje umiejętności zaprezentowali też ?szkolni ratownicy? , a także licealiści ? pokazując doświadczenia chemiczne i budowę anatomiczną serca świni.

To były udane dni, prawdziwy festiwal atrakcyjnych propozycji. Ósmoklasiści mieli okazję rozmowy ze starszymi koleżankami i kolegami, spróbowali swoich sił podczas zajęć i obiecali, że wrócą tu we wrześniu.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content