dzdrzewa
dzdrzewa

Dzień Drzewa w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej ? Curie.

Dzień Drzewa jest programem edukacji ekologicznej dotyczącym ochrony środowiska i klimatu poprzez sadzenie drzew i ich ochronę. W Polsce akcja ta, rekomendowana  przez Ministerstwo Środowiska, jest realizowana  od 2003 roku.

W ramach tego święta posadzonych zostało w różnych miejscach w kraju około miliona drzew. Przesłaniem tegorocznej akcji jest sadzenie drzew w intencji pokoju. Wszyscy powinni wspierać taką ekologiczną aktywność, ponieważ drzewa odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu: produkują tlen, redukują hałas, zanieczyszczenie powietrza i poprawiają komfort życia oraz  estetykę otoczenia.

Uczniowie Zespołu Szkół w Ożarowie wraz z nauczycielami posadzili  wokół szkoły , w ramach tego projektu, 20 drzew rodzimych gatunków: lip, dębów, buków i jarzębin otrzymanych od Starostwa Powiatowego w Opatowie i Nadleśnictwa Łagów.

Dziękujemy za sadzonki i możliwość udziału w tak pożytecznej akcji.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content